home

disclaimer

site map

english

deutsch

 

 

 

 

 

 

C R U X W E R K T E A M M E D I A C O N T A C T

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oldehove Leeuwarden

 

S E C O N D  O P I N I O N  O M G E V I N G S B E Ï N V L O E D I N G

 

 

CRUX Engineering BV heeft voor de gemeente Leeuwarden een second opinion uitgevoerd bij de bouw van de parkeergarage Oldehoofsterkerkhof.
De parkeergarage wordt in het historische centrum gebouwd voor Leeuwardens toren van Pisa, de toren Oldehove.
De toren Oldehove is tijdens de bouw in het begin van de 16e eeuw reeds scheefgezakt. De bouwcombinatie Strukton-Hegeman-GTI voert de bouw van de tweelaags parkeergarage uit.

De parkeergarage wordt gefaseerd uitgevoerd. In de eerste fase zijn zakkingen opgetreden aan op staal gefundeerde belendende panden.
De laatste fase van de parkeergarage wordt uitgevoerd direct voor de historisch scheve toren Oldehove. Voorafgaand aan deze laatste fase heeft CRUX Engineering een second opinion uitgevoerd. Op basis van de gemeten verplaatsingen uit de eerste fase heeft CRUX Engineering een voorspelling gedaan voor de mogelijke verplaatsing van de Toren Oldehove. Als maatregel om de verplaatsingen te beperken is de effectiviteit van een extra rij groutankers beschouwd. Door CRUX Engineering is tevens een constructieve beschouwing van de Toren Oldehove uitgevoerd in combinatie met de bepaling van de standzekerheid van de fundering.